Hvem er vi

Esrum Kloster & Møllegård (EKM) er en selvejende fond, hvis opgave er at formidle stedets kultur-og naturhistorie.  På Møllegården ligger Fonden Kilden, der driver en STU uddannelse, som også driver Møllecaféen.

EKM består af en publikumsafdeling, en driftsafdeling og administration.

I vil som deltagere på Esrum Middelalderdage, have mest kontakt med publikums- og driftsafdelingen:

Projektleder for Esrum Middelalderdage 2017 – Katrine de Waal – katrine@esrum.dk

Ansvarlig for shows: Vibeke Cavling Clausen – vibeke@esrum.dk

Ansvarlig for aktiviteter og frivillige: Katrine de Waal – katrine@esrum.dk

Ansvarlig for forplejning: Lisbeth Møenbak – lisbeth@esrum.dk

Ansvarlig for kommunikation og markedsføring: Kristina Bille – kristina@esrum.dk

Driftschef: Lars Ulfborg – lars@esrum.dk

Drift: Jean Brua Hansen – jean@esrum.dk

Drift: Christian Lytton – cl@esrum.dk

Ellers består EKM blandt andet af direktør Arne Kvist Rønnest og publikumschef Helle Simonsen